[file:///C:/INTERNET/sufizm.onet.pl/Salat/topnav.htm]

Salat

Konieczność Modlitw

Pory Modlitw

Przygotowanie do Salat

Poza 1

Poza 2

Poza 3

Poza 4

Poza 5

Poza 6

Poza 7

Poza 8

 
Poza 5
Nazwa: Sajjda
Czas trwania: 12 sekund
Recytacja: Subhana Rabial Ala
Subhana Rabial Ala
Subhana Rabial Ala
Tłumaczenie: Chwała Panu Najwyższemu
(powtarzamy 3 razy)

Dżwięk


Instrukcje: Zejdź do klęczącej pozycji, kładąc ręce na kolanach, powoli i łatwo na kolana. Następnie dotknij głową i rękoma podłogi, tak by nastepujących siedem części ciała pozostawało z nią w kontakcie: czoło, obi dłonie, oba kolana, palce obu stóp. Końcowe ustawienie jest przedstawione na rysunku powyżej.


Efekty dobroczynne: Postawa najwyższego poddania się i pokory. Kolana, tworząc kąt prosty, pozwalaj na rozwinięcie się mięśni brzucha, przeciwdziałając zwiotczeniu mięśni części środkowej. Zwiększony napływ krwi do wyżej położonych części ciała, szczególnie głowy (w tym oczu, uszu i nosa), oraz płuc, pomaga w usuwaniu wszelkich umysłowych toksyn dzięki oczyszczeniu ich krwią. Doskonale skutkuje w utrzymaniu właściwej pozycji płodu u ciężarnej kobiety. Obniża wysokie ciśnienie krwi. Zwiększa elastyczność stawów. Likwiduje egoizm i próżność. Wzmacnia cierpliwość i ufność w Boga. Wpływa na rozwój duchowy i wytwarza wysoką psychiczną energię w całym ciele. Pozycja ta jest esencją uwielbienia.

 

   


Strona ta pochodzi z internertowych stron Zakonu Chishti -
www.chishti.com. Polecam wszystkim odwiedzić ten adres. (Ostatnio strony dotyczące samego zakonu znikneły z sieci i nie są dostępne !). Znajduje się tam wiele ciekawych i bardzo inspirujących tekstów. Oryginalna angielskojęzyczna wersja tej strony chwilowo nie jest dostępna.


Praktyki i modlitwy

Strona główna

Ostatnia aktualizacja tej strony:
00-03-18 03:11:03

Kontakt z autorem e-mail:
Arkadiusz Choczaj