[file:///C:/INTERNET/sufizm.onet.pl/Salat/topnav.htm]

Salat

Pozy Salat

Konieczność Modlitw

Pory Modlitwy

Przygotowanie do Salat

Azan

 


COPracticesSmall.GIF (1714 bytes)

Pory Modlitwy - Salat

    Praktyka Salat wykonywana jest o pięciu regularnych porach podczas dnia, jako minimum, i może być wkonywana w innym czasie, w zależności od możliwości wielbiciela. Pory wykonywania Salat ustala się zgodnie z położeniem słońca i planet na nieboskłonie. Czasy te są nastepujące::

Fajr: rozpoczyna się mniej więcej 45 minut przed wschodem słońca i trwa do świtu.

Dhur: Zaczyna się tuż po przejściu słońca przez zenit.

'Asr: Rozpoczyna się w momencie przecięcia połowy łuku utworzonego przez słońce, w punkcie środkowym między zenitem a linią horyzontu, lub kiedy cień równa się dwum długościom ciała.

Maghrib: Zaczyna się po zajściu słońca za horyzont, w porze gdy chmury nie odbijają już jego światła (tzn. gdy znika czerwony podcień).

Isha: Rozpoczyna się po całkowitym zniknięciu słońca, w około godzinę i 20 min. po zachodzie słońca.

    Stosując się do powyższych pór modlitw, zostajemy doskonale dostrojeni do ruchów planet, zmian pór roku i zmian geograficznych. Przestrzegając ich, pozostajemy w idealnej harmoni ze wszystkimi cyklami w przyrodzie i we Wszechświecie.

   


Strona ta pochodzi z internertowych stron Zakonu Chishti -
www.chishti.com. Polecam wszystkim odwiedzić ten adres. (Ostatnio strony dotyczące samego zakonu znikneły z sieci i nie są dostępne !). Znajduje się tam wiele ciekawych i bardzo inspirujących tekstów. Oryginalna angielskojęzyczna wersja tej strony chwilowo nie jest dostępna.


Praktyki i modlitwy

Strona główna

Ostatnia aktualizacja tej strony:
00-03-18 03:05:04

Kontakt z autorem e-mail:
Arkadiusz Choczaj